Ο ΘΡΥΛΟΣ έδειξε από τι μέταλλο είναι φτιαγμένος φέτος καθώς συνεχίζει να αρνείται να πέσει... Σε ένα μαγικό 25λεπτο, ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ στρίμωξε την Τότεναμ δεν μπόρεσε να σκοράρει και από μία κακή στιγμή ο Μεριά έκανε πέναλτι στον Κέιν που ευστόχησε και ένα λάθος στη μεσαία γραμμή έβγαλε τον Λούκας Μόουρα σε καλή θέση σκοράροντας ένα άπιαστο σουτ!

Από την κόλαση του 0-2, ο ΘΡΥΛΟΣ πείσμωσε και πριν το ημίχρονο με πανέμορφη συνεργασία μείωσε σε 1-2 με τον πιο επικίνδυνο παίκτη του σήμερα, τον Ντάνιελ Ποντένσε! Μπήκε φουριόζος στο δεύτερο μέρος και ο Βαλμπουενά πήρε πέναλτι ολοκληρώνοντας μία εκπληκτική εμφάνιση (1 γκολ, 1 ασίστ) και έφερε τον ΘΡΥΛΟ πίσω στο παιχνίδι.

Η Τότεναμ μετά το 65' πήρε τα ηνία για ένα 20λεπτο όμως δε μπόρεσε να απειλήσει με το ΘΡΥΛΟ να στέκεται και να της χαλάει το ρυθμό ουσιαστικά εκτός από ένα σουτ του Άλι που απέκρουσε ο Σα. Στα τελευταία λεπτά ο ΘΡΥΛΟΣ ΜΑΣ προσπάθησε με το φρέσκο Ραντζέλοβιτς και τον πολύ θετικό Μπενζιά προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε το γκολ μίας ΤΕΡΑΣΤΙΑΣ ΑΝΑΤΡΟΠΗΣ!