Ο Ολυμπιακός επικράτησε εύκολα διατηρώντας την κυριαρχία του στην Ελλαδα με άνετη νίκη επί του Πανιωνίου εκτός έδρας με τους γηπεδούχους να παλεύουν μέχρι και το τέλος της 1ης περιόδου (15-19) όμως στη συνέχεια ο Ολυμπιακός άνοιξε τη διαφορά στο +10 στο ημίχρονο και με συνεχώς καλή απόδοση και καλές άμυνες μπόρεσε μέχρι το τέλος να ανεβάσει τη διαφορά στο +20 (49-69).

1ο δεκάλεπτο:
Την αρχική πεντάδα για τον Ολυμπιακό αποτελούν οι Παυλοπούλου, Σταμολάμπρου, Σταμάτη, Τζόνσον και Τίκβιτς.
2-7: Καλό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό με το τρίποντο της Σταμάτη.
9-11: Πλησίασε στους 2 ο Πανιώνιος με το καλάθι της Μπρουκ.
9-15: Καθοριστικοί πόντοι από την Τζόνσον και ο Ολυμπιακός ανεβάζει την υπέρ του διαφορά.
15-19: Η Τόμκινς θα μειώσει ξανά στους 4 για τον Πανιώνιο, στο φινάλε του πρώτου δεκαλέπτου.

2ο δεκάλεπτο:
18-19: Νευρικότητα και από τις δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, μόλις ένα εύστοχο σουτ για τον Πανιώνιο από την Μπρουκ και πολλά λάθη εκατέρωθεν.
18-25: Με συνεχόμενους πόντους από τη Σωτηρίου, οι «ερυθρόλευκες» βρήκαν λύσεις στην επίθεση.
20-31: Με τις Τίκβιτς και Παυλοπούλου να πετυχαίνουν σημαντικά καλάθια ο Ολυμπιακός για πρώτη φορά σε διψήφια διαφορά.
24-36: Η Σταμάτη θα δώσει προβάδισμα 12 πόντων στον Θρύλο.
26-36: Φινάλε για το πρώτο ημίχρονο με τη διαφορά στους 10 πόντους.

3ο δεκάλεπτο:
30-39: Ο Ολυμπιακός με το γκολ φάουλ της Τζόνσον διατηρεί ένα προβάδισμα κοντά στους δέκα πόντους.
32-42: Η Τόμας έφερε ξανά με σουτ δύο πόντων τον Ολυμπιακό σε διψήφιο προβάδισμα.
32-46: Στο +14 για πρώτη φορά οι «ερυθρόλευκες» με την Τίκβιτς.
37-50: Με δίποντο της Σταμολάμπρου, στην τελευταία επίθεση, κλείνει η τρίτη περίοδος στο κλειστό του Μίλωνα.

4ο δεκάλεπτο:
43-52: Ο Πανιώνιος με την Κόρινεκ θα ρίξει και πάλι τη διαφορά κάτω από τους 10 πόντους.
47-58: Νέο καλάθι από την Τόμας που έχει βρει ρυθμό.
49-65: Στο +16 ο Ολυμπιακός με το καλάθι της Τόμας.
49-69: Η Αυτζή θα στείλει τη διαφορά στο +20 για τον Θρύλο.

Φινάλε του ματς. Οι κοπέλες του Ολυμπιακού νίκησαν 69-49 τον Πανιώνιο και συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους.