Αήττητος και... αγριεμένος συνεχίζει ο Ολυμπιακός στο βόλεϊ! Οι «ερυθρόλευκοι» δείχνουν σε κάθε αγώνα ότι δεν έχουν αντίπαλο και κατάφεραν να πάρουν την 8η συνεχόμενη νίκη τους για το πρωτάθλημα της Volleyleague, απέναντι στην Κηφισιά με 3-0 σετ στο κλειστό του Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη»!

Η ομάδα του Πειραιά στο πρώτο σετ δεν μπήκε καλά και η Κηφισιά ήταν αυτή που είχε το προβάδισμα, όμως όσο πλησίαζε προς το τέλος του το σετ ο Ολυμπιακός όλο και έπαιρνε τα... πάνω του! Μέχρι που έφτασε να προηγείται με 22-20 και πλέον τα πάντα εκεί τελείωσαν, με τον Θρύλο να κάνει το 1-0 με 25-21 στο πρώτο σετ του αγώνα.

Στο δεύτερο η Κηφισιά ήταν αυτή που και πάλι είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα και μάλιστα είχε ξεφύγει ακόμη και με 16-20! Όμως οι «ερυθρόλευκοι» με ένα 5-0 σερί ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση και έκαναν το 21-20, αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν μέχρι που έφτασαν στο 27-27 και εκεί ο Ολυμπιακός με δύο σερί πόντους μπόρεσαν να πάρουν το δεύτερο σετ με 29-27!

Από τη στιγμή που έγινε το 2-0 φαίνεται πως όλα τελείωσαν για την Κηφισιά, με τον Ολυμπιακό να μπαίνει δυνατά στο τρίτο σετ, το οποίο ήταν και το τελευταίο όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι και μάλιστα το πιο εύκολο! Οι Πειραιώτες έκαναν το 3-0 κατακτώντας το σετ με το άνετο 25-17 μέσα σε 25 λεπτά αγώνα.

πηγή: redking.gr