Εντυπωσιακή νίκη με 7-0 επί του Αστέρα Τρίπολης, σε παιχνίδι για την 7η αγωνιστική της Super League Κ15, σημείωσαν οι Παίδες του Ολυμπιακού. Μάλιστα, με αυτό το αποτέλεσμα, η Κ15 του Θρύλου ανέβηκε στην πρώτη θέση. Ο Ολυμπιακός ήταν εντυπωσιακός από την αρχή. Είναι χαρακτηριστικό, μάλιστα, πως στο πρώτο 40λεπτο σημείωσε πέντε τέρματα, ενώ είχε χαμένο πέναλτι και δοκάρι!

Ο Σταμούλης είχε δοκάρι μόλις στο 3’, ενώ λίγο αργότερα, στο 7’, ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ (1-0). Το 2-0 έγινε στο 16’ με τον Συρμή, ο οποίος σκόραρε και στο 20’ με πλασέ σε κενή εστία για το 4-0, ενώ ο ίδιος είχε και χαμένο πέναλτι (το κέρδισε ο Κίτσος) στο 30’ (το έστειλε άουτ). Νωρίτερα, ο Σπυριδάκης, στο 18’, είχε κάνει το 3-0, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Σταμούλη στο 36’, αφού πρώτα πέρασε και τον τερματοφύλακα (5-0).

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός κατέβασε ταχύτητα, αλλά πέτυχε ακόμη δύο τέρματα: Στο 70’ με σουτ του Κατσόγιαννη, μετά από κόρνερ του Λιοφάγου (6-0) και με κεφαλιά του ίδιου παίκτη στο 76’ (7-0).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γραμματικάκης, Φρέρης (45’ Τσιουρής), Μπονέλης, Κατσογιάννης, Γιγίνης (60’ Παστράς), Ντόη, Κίτσος (56’ Λιοφάγος), Σπυριδάκης, Σταμούλης (56’ Παπανικόπουλος), Συρμής (51’ Σταμέλλος), Καραπαναγιωτίδης.

Αστέρας Τρίπολης: Κολοστούμπης Π., Μπαλάσης, Ξεπαπαδάκης (41’ Παπαζαφειρόπουλος), Χαντζής (41’ Μεταξάς), Διονυσόπουλος, Τζιούμης, Κουιμέλης, Κολοστούμπης Β., Αντωνάκης, Χριστόπουλος, Καταμάτζε (79’ Κωστούρος).

πηγή: redking.gr