O ΘΡΥΛΟΣ μπήκε σήμερα και στάθηκε όρθιος στο Καμπ Νου βρέθηκε πίσω στο σκορ από ατυχία και η Μπαρτσελόνα με ένα φάουλ και ένα γκολ του Ντιν πήρε προβάδισμα αν και ο ΘΡΥΛΟΣ μείωσε στο τέλος κάνοντας το 3-1! Στάθηκε όρθιος, πρωταγωνιστές οι Προτό και Μποτία για την ομάδα μας!

Ο ΘΡΥΛΟΣ μπήκε έχοντας ως πρώτο στόχο να κρατήσει στην άμυνα σφιχτά και όπως ήταν λογικό η Μπαρτσελόνα μπήκε αρκετά δυναμικά. Στο 5ο λεπτό, είχαμε κόρνερ από δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Ουμτιτί, ο Σουάρες μόνος του με τάκλιν στέλνει την μπάλα άουτ. Στο 11' ο Πικέ πήρε κίτρινη κάρτα για κράτημα στον Οφόε κάτι που έμελλε να παίξει ρόλο στη συνέχεια του ματς.

Δυστυχώς όμως το γκολ ήρθε με άδοξο τρόπο καθώς στο 18' είχαμε σέντρα στον Ντεουλοφέου στην περιοχή από δεξιά, αυτός σεντράρει με τη μία χωρίς η μπάλα να σκάσει στο έδαφος, ο Νικολάου προσπαθεί να διώξει, αλλά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Στο 21' Ο Ντεουλοφέου από δεξιά, αδειάζει τον Κούτρη, σουτάρει από γωνία, διώχνει σε κόρνερ με το πόδι ο Προτό. Ο ΘΡΥΛΟΣ απάντησε με επικίνδυνη σέντρα του Ανδρούτσου που πέρασε ανεκμετάλλευτη.

Στο 24' η Μπαρτσελόνα είχε δοκάρι μετά από ψηλοκρεμαστή μπαλιά του Ινιέστα και κεφλιά του Παουλίνιο πάνω από τον Προτό που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι. Η Μπαρτσελόνα έχασε δύο ακόμα καλές ευκαιρίες στο 32' σε τετ α τετ του Σουάρες που έδιωξε ο Προτό και στο 37' μετά από δυνατό διαγώνιο σουτ του Μέσι που έδιωξε ο Προτό. Στο 42' ο Πικέ βρέθηκε μέσα στη μικρή περιοχή και πήρε τη μπάλα... βόλτα με το χερι για να την σπρώξει στα δίχτυα με τον διαιτητή να το βλέπει και να του δείχνει δεύτερη κίτρινη. Έτσι η Μπαρτσελόνα τελείωσε το ημίχρονο με 10!

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός έδειχνε στα πρώτα δέκα λεπτά να προσπαθεί να βγει μπροστά μήπως βρει κάποια καλή φάση. Ο Μασεράνο μπήκε στο γήπεδο για να καλύψει το κενό της αποβολής του Πικέ και ο Τζούρτζεβιτς μπήκε για τον ΘΡΥΛΟ αντί του Ζιλέ σε μία κίνηση του Λεμονή για να εξαντλήσει τις πιθανότητές του να πετύχει κάτι επιθετικά.

Στο 61' δυστυχώς η Μπαρτσελόνα κέρδισε ένα φάουλ σε πολύ καλή θέση και ο σπεσιαλίστας Μέσι κατάφερε να το εκτελέσει άψογα με τον Προτό να βρίσκει τη μπάλα, η οποία όμως είχε δύναμη και κατέληξε στα δίχτυα. Η στεναχώρια στους παίκτες μας ήταν λογική και η συγκέντρωση χάθηκε για λίγο με αποτέλεσμα λίγο αργότερα ο Μέσι να αποφύγει τον Κούτρη από αριστερά και κάνοντας μία δυνατή μπαλιά προς την περιοχή, η μπάλα έφτασε στον Ντιν που με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Ο Λεμονής ολοκλήρωσε τις αλλαγές του δίνοντας χρόνο συμμετοχής και στους Πάρντο-Φορτούνη που μπήκαν αντί των Καρσελά-Οφόε που θα χρειαστούν την Κυριακή στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ. Η Μπαρτσελόνα έχοντας πετύχει αυτό που ήθελε έδειξε να παίζει πιο πολύ passing game και ο Ολυμπιακός βρήκε χώρους χωρίς όμως να καταφέρει να κάνει κάποια τελική προς την εστία.

Στο 85' μετά από μπαλιά και κακό διώξιμο των αμυντικών της Μπαρτσελόνα ο Τζούρτζεβιτς σούταρε αλλά κόντραρε η μπάλα. Στο επόμενο λεπτό μετά από μπαλιά στην περιοχή μας ο Μέσι προσπάθησε να έρθει... τρένο για να βρει τη μπάλα αλλά ο Μποτία έβαλε την κόντρα. Ο Μποτία ήταν από τους πρωταγωνιστές σήμερα. Ο ΘΡΥΛΟΣ κρατούσε το καλύτερο για το τέλος όμως καθώς στο 89' ο Φορτούνης εκτέλεσε κόρνερ και ο Νικολάου έπιασε μία άπιαστη κεφαλιά κάνοντας το 3-1 για τον ΘΡΥΛΟ!