Η Ελλάδα αντέδρασε άμεσα στην... κυπριακή ψυχρολουσία, το γύρισε σε 2-1 αλλά έμεινε εκεί και έπαιξε με την φωτιά ως το 93'! Τελικά πήρε την πολύτιμη νίκη και έμεινε ζωντανή στο... κόλπο των μπαράζ, αφού μετά το «δώρο» των Βέλγων αγκάλιασε τη 2η θέση! Δοκάρι ο Μάνταλος.

Η Ελλάδα μπήκε σχετικά νωθρά βρέθηκε πίσω στο σκορ όμως κατάφερε μέσα σε λίγα λεπτά την ανατροπή με γκολ από λάθος του Λαϊφη και φοβερή κίνηση του Μήτρογλου αλλά και με τον Τζιόλη λίγα λεπτά αργότερα.

Στο δεύτερο μέρος θα μπορούσε να είχε καθαρίσει τον αγώνα και παρ' ότι έχασε πολλές ευκαιρίες δεν σκόραρε αγχώνοντας τους φιλάθλους της. Βέβαια στο τέλος πήρε αυτό που ήθελε και πλέον με νίκη την Τρίτη με το Γιβραλτάρ βγαίνει 2η ενώ για να μπει στα μπαράζ θα χρειαστεί μία... μικρή βοήθεια (Διαβάστε πως περνάει πατώντας εδώ)